Thor 3 Ragnarok filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Taika Waititi

Oyuncular: Cate Blanchett, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Jaimie Alexander, Benedict Cumberbatch, Idris Elba, Tessa Thompson, Jeff Goldblum, Anthony Hopkins, Karl Urban, Taika Waititi, Mark Ruffalo, Ray Stevenson

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Fantastik

IMDB: –

Vizyon Tarihi: 3 Kasım 2017 (Türkiye)

Thor 3 Ragnarok Konusu

Thor Ragnarok izle

Filmin ilk görüntüleri geçen ay yayınlanmış ve birçok kişi tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendirilmişti. Şimdi ise, yayımlanan fragmanı serinin yeni filminde farklılıkların bizi beklediği imajını uyandırıyor. Yenilikler iyidir zaten Marvel yenilikler konusunda bizi hiç yanıltmaz. Bu yeni film de Thor ile özleşen çekicin başına bir haller geliyor. Tanrıça (Hela) efsanevi çekici tuz buz ediyor. Thor’un çekiçsiz uyanması ve zincirlerle Muspelheim’a atılması ile başlayan maceranın ilk kısmı Thor’un ağzından anlatılmaya başlıyor. ‘Ne düşündüğünüzü biliyorum şimdi soruyorsunuz; bütün bu olanlar nasıl oldu diye. Bu gerçekten uzun hikaye …’ diyerek filme giriş yapılıyor.

Hükümlü, güçlü Thor, eski müttefiki Hulk’a karşı ölümcül bir gladyatör yarışmasında kendini bulur. Thor, kudretli çekiç olmadan evrenin öbür tarafına hapsolmuş ve Ragnarok’u, kendi evinin yıkımını ve Asgard uygarlığının sona ermesini durdurmak ve Asgard’a geri dönmek için zamana karşı bir yarışta kendini bulur; Güçlü yeni tehdit, acımasız Hela. Ama önce onun eski müttefikleri ve Avenger Incendible Hulk’a karşı çeken ölümcül bir gladyatör yarışmasında hayatta kalmalıdır.

Filme yönelik anlatılan söylentiler de var tabii ki. Marvel yapımcıları, her ne kadar; filmin geneli itibariyle Hulk’u temel alan bir film olmadığını dile getirseler de Hulk’un giydiği gladyatör zırhının Temmuz 2016’da San Diego Comic Con’da izleyicilerin gösterimine açıldığı ve yoğun ilgi aldığı düşünüldüğünde bu söylentilnin çok da boş olmadığı akla geliyor. Hikayede, Hulk, filmdeki diğer görevlerinin yanında, bir gladyatör sahasında kavga eder.

Thor 3 Ragnarok Cate Blanchett “Hela” Karakteriyle Başrolde!

Filmin bir de mitolojik yönü var; Norveç mitolojisinde Ragnarok “Tanrıların Alacakaranlığı” olarak tercüme edilmiştir. Mit, evrenin ve insanlığın nihai tahrip edilmesinin yanı sıra Tanrıların Odin, Thor, Loki, Heimdall, Freyr, Sol ve Tyr ve canavarlar / jotun Fenrir ve Jörmungandr gibi Norveç Mitolojideki birkaç önemli kişinin ölümünden bahsediyor. ; Odin’in, Thor’un ve Sol’un çocukları olan yeni nesil tanrılar, eskilerin yerini alacak, dünyanın döngüsü yeni başlayacak.

Filmin yönetmeni; Taika Waititi

Senaryoyu kaleme alanlar; Craig Kyle , Christopher Yost, Eric Pearson , Stephany Folsom

Oyuncular ise; Chris Hemsworth  Rolü : Thor, Tom Hiddleston Rolü : Loki, Cate Blanchett Rolü : Hela, Tessa Thompson Rolü : Valkyrie, Mark Ruffalo Rolü : Bruce Banner / Hulk, Jeff Goldblum Rolü : Grandmaster , Karl Urban Rolü : Skurge, Anthony Hopkins Rolü : Odin.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.