Transformers 5 Konusu

Transformers 5 geçtiğimiz yıl Aralık ayındaki ilk fragmanından sonra bu yıl Şubat ve Mart aylarında yeni fragmanlar yayınlandı. Dördüncü fragman ise yakın zamanda karşımıza çıktı.

Yeni başlayanlar için, filmin artık Transformers 5 yerine, Transformers: The Last Knight. (Son Şövalye) olarak isimlendirildiğini hatırlatalım.

Transformers: Son Şövalye filminin fragmanlarındaki asıl süpriz serinin bu yeni filminde Anthony Hopkins ve Isabela Moner yer alması diyebiliriz. Isabela Moner kadın başrol oyunculuğunu üstlenirken, 15 dakikalık çekimde, Cade’yi canlandıran aktörün Mark Wahlberg olduğunu anlıyoruz; Anthony Hopkins, İngiliz gökbilimci ve Sir Edmund Burton adlı tarihçi olarak karşımıza çıkıyor; ve kadın başrol oyuncusu  olarak Isabela Moner’ın karakterine ait detaylar ise henüz net değil, ancak filmin bir noktasında Isabela kendisine yakın olan robotlardan birine veda ediyor.

Transformers 5 Oyuncular

Transformers: Son Şövalye filminde karşımıza çıkan diğer oyuncular ise Jerrod Carmichael ile Optimus Prime’ın seslendirmesini yapan Peter Cullen. Filmin yönetmenliğini Michael Bay üstlenirken, adeta filmin arka mutfağında çalışarak ilginç bir senaryo ortaya koyan yazarlar ise Art Marcum, Matt Holloway, Ken Nolan ve Akiva Goldsman’dır.

“Transformatörler: Son Şövalye” de arka plan görüntülerinde de ilginç detaylar bulmak mümkün. Bu seride, Bots ve Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerini çevreleyen arka planın bir bölümü izleyiciyle paylaşılıyor. Esasen, CinemaCon görüntüleri Ortaçağ İngiltere’sinde sahnelenen sahneleri gösteriyordu; burada bir şövalye ve robotik uçan ejder görüntüsüyle karşılaşıyoruz.

Aynı şekilde görüntüler, izleyicileri, bir grup çocuğun bazı robotik enkazı bulduğu günümüz çağına götürüyor ancak kötü niyetli bir dron onları durdurmaya çalışıyor.

Transformers 5 Ne Zaman Çıkacak

Beşinci seride Squeeks adı verilen yeni bir robotun filme dahil olduğunu fark ediyoruz. O, artık “dönüştürülemeyen” hasar görmüş bir robot.

Filmin yönetmeni Micheal Bay gösterim tarihi yaklaşan film için serinin beşinci filminin yeniliklere sahip olduğunu idda ederek ve basın verdiği açıklamalarda  “Transformers’a yepyeni, yeni bir görünüme benziyor” şeklinde demeçler vermekte.

Entertainment Weekly’ye göre, “Bu sonuncusu ve ben patlama ile çıkıyorum” diyerek devam ediyor, “Bu büyük ölçekli bir film” dedi. Bay, filmin tamamen IMAX 3D’de çekilecek ilk film olduğunu da ifade ediyor.

The Last Knight” dışında, iki “Transformers” filmi de önümüzdeki iki yıl içinde – 2018 yılında Bumblebee, 2019’da da altıncı “Transformers” filminin devamı – izleyiciyle buluşacak gibi görünüyor.

Yaklaşan üç film, (Paramount’un “Transformers” serisinin tamamı) için filmin senaryosunu zenginleştirmek üzere özel bir yazı ekibi oluşturulmuş durumda.

Bu arada “Transormers: Son Şövalye” 23 Haziranda vizyona girmesi bekleniyor.

KÜNYE

Film Adı: Transformers: The Last Knight
Yapım: 2017
Vizyon Tarihi: 23 Haziran 2017
Süre: –
IMDb: –
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Yönetmen: Michael Bay
Senaryo: Art Marcum, Matt Holloway, Ken Nolan, Art Marcum, Ken Nolan, Akiva Goldsman, Matt Holloway
Oyuncular: Gemma Chan, Mark Wahlberg, Stanley Tucci, Anthony Hopkins
Ülke: ABD

 

 

 

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.