Ütopik 5 film – Ütopik Film Listesi

İnternette bulabilecek olduğunuz ilginç ve en iyi ütopik film listesi çıkarmaya karar verdik. Günlük hayat içerisinde yaşamış olduğunuz onca karmaşa ve tutarsızlık içerisinde zihniniz size kaçış sinyalleri vermektedir. Bu kaçış sinyalleri ıssız bir ada bazende alelade bir ortamdır. Beyin kıvrımlarınızı zorlayan gerçeklik ve düş arası paradokslar yönetmenlerin vazgeçmemiş olduğu konulardan bir tanesidir.

 

Kumsal – The Beach – 2000

Amerikalı bir genç olan Richard macera arayışıyla Tayland’a gelmesine sebep olan yapmacık dünya içerisinde gerçek bir şey bulma ve ona bağlanma arzusu bulunmaktadır. Farklı bir şey arayışı içerisindedir. Bangkok’da ucuz bir otel içerisinde Etienne(Gaillaume Canet) ve Francoise (Virginie Ledoyen) isimlerinde Fransız bir çift ile karşılaşırlar. Aynı anda Daffy isminde, ilaçların ve senelerin etkisiyle çökmüş olan yaşlı bir gezgin ile tanışırlar. Daffy Richard’a turistler tarafınca işgal edilmiş olan gizli bir cennetten ve adadan söz etmektedir.

 

The Truman Show – 1998

Andrew Niccol tarafınca yazılmış olan Peter Weir’ın yönetmekte olduğu 1998 yapımlı bir filmdir. Film 71.Oscar ödüllerinde En İyi Yönetmen, En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Senaryo dalları içerisinde oscara aday olarak gösterilmiş olsa da her üç dalda da ödül hakkı kazanamamıştır.

 

Dünyalı – Man from Earth – 2007

ABD yapımlı dram, bilim kurgu filmi olan Dünyalı (Man from Earth) 2007 senesinde yapılmıştır. Richard Schenkman, filmin senaristi Jerome Bixby’dır. 200 bin dolara mal olmuş film IMDB tarafınca 100 bin kişi üzerinde oylanarak 8 alan filmlerden bir tanesidir. 200 Bin dolar aslında bilim kurgu filmi için çok düşük bir bütçe denilebilir.

 

Özgürlük Yolu – Into The Wild – 2007

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Sean Penn’in üstlenmiş olduğu senarisleri ise Jon Krakauer, Sean Penn dir. Amerikan Film Enstitüsü tarafından hazırlanan 2007 yılı Amerikan Filmleri listesinde yer almaktadır. Filmin konusu ise Üniversiteden yeni mezun olmuş Christopher, babası ve annesiyle geçmişte yaşamış olduğu sorunların etkisiyle, sahip oldukları her şeyden vazgeçerler ve Alaska’da vahşi bir doğa içerisinde tek yaşamaya başlar.

 

The Matrix – 1999

Saygın bir yazılım firmasında çalışmakta olan Thomas Anderson (Keanu Reeves), gecelerini NEO adlı bir program kırarak ve Matrix’i araştırarak geçirmektedir. Esrarengiz olan Trinity ve Morpheus ile tanışmış olan NEO, yaşamış olduğu dünyanın aslında beyninde gerçekleşmekte olan simulasyon olduğunu öğrendiklerin sonra oradan kurtarılır ve Morpheus’un önderliğinde bulunan ekibe dahil edilir.

 

Medya ve İçerik Destekçimiz : www.aypiajans.com

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. ufficiostampa

    Thank you! Yes, I am a W2 through a staffing agency, so that answers my question.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.