Vezir Parmağı filmi konusu, yorumları, filmin özeti, fragmanı ve oyuncularını anlatan makalemizi inceliyorsunuz.

Yazan, yöneten ve oynayan bir Mahsun Kırmızıgül filmi ile daha baş başayız. Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki olayların mizahi bir dille anlatıldığı film 25 Ocak 2017 günü vizyona girecek. Oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosunun eşlik edeceği filmde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Çekimleri İstanbul, Kapadokya, İzmit, Kayseri, Aksaray’da gerçekleşti.

64 kişilik oyuncu kadrosu ve 50 kişilik teknik ekibi barındıran en kalabalık Mahsun Kırmızıgül filmi olarak dikkati çekiyor. Diyarbakırlı bir bir hamalı canlandıran Kırmızıgül, ülkenin farklı yerlerinden seçilen 4 kişiyle birlikte savaşa giriş öyküsü anlatılacak. Oyuncu kadrosunda Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talat Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz’un yanı sıra Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul, Suna Selen, Defne Yalnız gibi isimler yer alıyor.

Vezir Parmağı izle filmi vizyona girmeden İslam’ı kötü anlattığı için change.org sitesi üzerinden imza kampanyası başlatılarak yayından kaldırılması için tam 43 bin oy toplandı.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

6 Responses

 1. zeynep

  29-01-2017 19:41 !!
  Vezir Parmağı Yorum mahsun kırmızıgül’ün mucize filminden sonra bu film dahada iyidir diye düşünerekten filmi görmeyi çok merak ediyordum. fakat film tam bir hayal kırıklığı oldu. komedi değil gülecek birşey yok, dram desen değil. gereksiz uzatılmış laflar kimi yerde film o kadar sıkıyorki filmi ileri sardırmak geliyor insanın içinden. kadınlar konuşmalarında avaz avaz bağırıyor. sözde eski ertem eğilmez filmleri gibi (süt kardeşler, salako, banker bilo vs.) film yaptık dediler ama nerdeee. hiç alakası yok. o kadar parayı nereye harcamışlar yazık. demekki bütün ünlüleri bir yere toplamakla ortaya bir şey çıkmıyormuş onu gördük. çok uzun bir zaman yerli film izlemeyi düşünmüyorum.

  Cevapla
 2. Bilge

  Filmi Türk sineması adına hayatın diğer yanı da var ve perdeye aktarılmış olarak görüyorum. Bu da sinema adına sevindirici. Başarılı bir kadro var. Mucize filmiyle kıyaslamayı doğru bulmuyorum. İslami değerlere saldırı değil Şahide’n yapılanların ironisi bence ve komik. Zaten 15+ bu nedenle yetişkinler gitsin, alışılmışın dışında bir akış.. yasaklamaya gerek yok!! Absürt bir çok şey bir arada bu da filmin konusu zaten..

  Cevapla
 3. perihan

  Kesinlikle,çok ama çok beğendim.film hakkında olumsuz eleştiri yapanlar,osmanlı ve din ile ne tür bir ilgi kurmuş ,ecdat karalıyor nidaları ile neden eleştirmiş anlaşılır gibi değil.eleştirdim diyebilmek için eleştirmek yada krala yaranmak için kralcıların,filme yasak koyması ne demekse bu daha da garip.sözün özü,oldukça güzel bir film olmuş.söyleyeceklerimi anlamayacaklarını bildiğim için,sanatı ve emeği küçümseyenlere ve emekten anlamayanlara,hiç bir sözüm yok.Vezir parmağına emeği geçmiş değerli tüm canlara selam olsun,ellerine emeklerine sağlık.

  Cevapla
 4. Elif seda dişbudak

  Bence tek kelimeyle berbat bir filmdi uykumuz geldi verdiğimiz paraya acidik mahsun kirmizigul filmi diye bakmadan gittik hayal kirikligina ugradik.

  Cevapla
 5. Sema

  Bence farklı bir açıdan izlenildiği zaman fena durmuyor, fakat bazı sahneler aşırıya kaçmış diyebilirim.

  Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.