Vikings, History kanalında yayınlanmaya başlayan ve dünya genelinde büyük bir beğeni toplayan tarihsel bir drama dizisidir. History kanalında ilk kez 3 Mart 2013 tarihinde yayınlanmış ve dizi öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada’da vizyona girmiştir. Dizinin çekimlerinin büyük bir kısmı İrlanda’da yapılmaktadır ve yapımcılığını da Micheal Hirst yapmaktadır. İlk sezonundan itibaren büyük bir beğeni toplayan dizi, şuan dördüncü sezonunu tamamlamış ve beşinci sezon için de çekimler devam etmektedir. Yapılan açıklamalar sonucunda, beşinci sezonun ilk bölümünün 29 Kasım 2017 tarihinde yayınlanacağı anlaşılmaktadır.

FRAGMAN

Dizinin ilk sezonu 9 bölüm, ikinci ve üçüncü sezonu 10 bölüm, dördüncü sezonu ise 20 bölüm halinde yayınlanmıştır. History kanalında, beşinci sezonun 10 bölüm halinde devam edeceği belirtilmektedir.

Vikings dizisi için ülkemizde çok ciddi bir hayran kitlesi olduğundan söz edebiliriz. Dizi için yapılan yorumlara baktığımızda, birçok kişinin Game of Thrones efsanesine en iyi alternatif olduğunu belirttiğini görmekteyiz. Ancak, her iki dizinin de işlediği konu bakımından birbirinden ayrıldığı net bir şekilde bilinmektedir.

  • Dizi Formatı: Tarihsel Drama
  • Dizi Türü: Drama, tarih ve aksiyon
  • Yaratıcısı: Michael Hirst
  • Bölüm Süresi: 45 Dakika
  • Viking Dizisi Oyuncuları: Travis Fimmel, Clive Standen, Katheryn Winnick, Jessalyn Gilsig, Gabriel Bryne, George Blagden, Donal Logue, Gustaf Skarsgard, Nathan O’Toole

Vikings Konusu

Dördüncü sezonu geride bırakan Vikings dizisi, genel itibari ile 8. Yüzyılı ve bu dönemde meydana gelen olayları konu almaktadır. 8. Yüzyıl İskandinavyası’nda süren dizide, ilk olarak Ragnar Lothbrok dikkat çekmektedir. Dizinin başında basit bir çiftçi olarak bizlere tanıtılan ama ilerleyen dönemlerde çok güçlü ve cesur bir savaşçı haline gelen Ragnar Lothbrok ve ailesi, Vikings dizisinin de temel konusu haline geliyor. Ragnar’ın Savaş Tanrısı olarak bilinen Odin’in soyundan geldiğine inanılmaktadır. Ragnar, en az kendisi kadar cesur ve korkusuz olan adamlarıyla birlikte denizlerde birçok imtihandan geçmektedir.

Denizlerde verilen mücadelenin yanı sıra, Ragnar ve adamlarının acımasız halleri ile birlikte, Vikingler’in kültürüne de dizi de tarafsız bir şekilde tanık olacaksınız. Ön planda Ragnar’ın bulunduğu dizide, Vikingler’in kütürü ve Avrupa efsanelerinde yer alan figürler, ilk sezondan itibaren sizleri heyecanlı bir sürece sürükleyecek.

DİZİDEN KARELER

vikings dizisi

vikings karakterler

 

vikings dizisi oyuncuları

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.