1. Işıklar Sönünce (Lights Out)

Korku türündeki yapımda daha önce hak etmediği bir şekilde ölümle cezalandırılan bir kadının arkadaşına musallat olması anlatılıyor. Işıklar sönünce ortaya çıkan kadın evdekilere tam bir kabus olurken, ışıklar yanınca ortadan kaybolmaktadır. Lights Out ile ilgili daha fazla yazıya daha önceki başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

2. Kanlı Girdap (The Ghosts of Garip)

Başrollerinde Selma Ergeç, Selim Bayraktar, Natalie Burn ve Gianni Capaldi yer alan korku filmi Kanlı Girdap hakkında detaylı bilgiye önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

3. Amman Hocam 2 (Les profs 2)

2013 yılında Pierre-François Martin-Laval tarafından beyaz perdeye aktarılan filmin devamı olacak. Fransız komedisini sevenler için paha biçilemez bir film olarak öneriyorum. Fransa’nın en berbat okulunu kurtaran öğretmenler bu sefer denizi aşıp İngiltere’de bir okula giderek bildiklerini uygulayacak.

4. Hain (Our Kind of Traitor)

İngiltere yapımı film aynı adlı romandan sinemaya uyarlandı. Ewan McGregor’ın üniversitede Perry Makepeace adlı bir öğretmeni canlandırdığı film fazlasıyla gerilim içeriyor. Sevgilisiyle Fas’ta tatil yaparken Rus mafyasından birinin istekleri ile bunu yapması için ileteceği İngiliz servisi arasında kalışını anlatıyor.

5. Hatırla (Remember)

Kanada ve Almanya ortak yapımı filmde Yahudi Soykırımı üzerinde duruluyor. Soykırımdan ailesinin ölümünü görerek kurtulan Zev Guttman (Christopher Plummer) artık bunama dönemine gelmiş ve New York’ta yaşamaktadır. Onun hayatı ile aynı olan Max Rosenbaum (Martin Landau) aynı yerde tanışırlar. Geçmişten söz ederken ailelerinin ölümüne sebep olan subayın orada bulunduğunu bir şekilde duyarlar. Artık intikam zamanı gelmiştir..!

22 Temmuz 2016 Cuma günü ülkemizde vizyona girecek filmler hakkında ışık tutmak istedik. Bu bilgiler yelpazesinde değerlendirip istediğiniz filmi seçebilirsiniz, keyifli seyirler dileriz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.