Westworld dizisinin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

DİZİ DETAY

Yönetmen: Jonathan Nolan, Fred Toye

Senaryo: Michael Crichton, Lisa Joy, Jonathan Nolan

Oyuncular: Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Thandie Newton,
James Marsden, Jeffrey Wright, Ed Harris

Tür:  Dram, Gizem, Bilim Kurgu

Ülke: ABD

Gösterim Yılı: (2016 – )

Sezon: 1

Bölüm: 10

Süre: 60 Dakika

Dağıtımcı: HBO

IMDB: 9

TANITIM

Westworld, yapımcılığını Jurrasic Park’ın yaratıcısı Michael Crichton’ın da aralarında bulunduğu güçlü bir ekibin üstlendiği, 2016 yılının sonunda yayına giren amerikan bilim kurgu, gerilim dizisidir. Dizi aynı isim ile 1973 yılında yayınlanan filmin günümüz sinema teknikleri ile zirveye taşınmış hali olup gösterime girdikten sonra kısa sürede sadece ABD’de 12 milyon seyirci sayısına ulaşmıştır. Sosyal medyada da yoğun ilgi uyandıran Westworld, yapay bilincin ortaya çıkması ve suçun evrimiyle ilgili karanlık bir yolculuğu anlatmaktadır.

Westworld Dizisinin Konusu

Westworld,  gelecekte insanların bilinçaltlarındaki her türlü isteği sınırsızca yaşayabilmeleri için vahşi batı temalı bir film setine benzeyen bölgenin ismidir. Burada ileri teknoloji ürünü, yapay zekaya sahip, insandan ayırt edilemeyen robotlar yaşamaktadırlar. Bu bölgede tatilini geçirmek isteyen zenginler, istedikleri bir kovboy karakterine bürünerek özel bir tren ile Westworld isimli fütüristtik tema parkına götürülmektedirler.

Parka ayak basan herkes geçmişe dönmüş hissine kapılmakta, kimse karşılaştıkları kişinin yapay bir robot mu yoksa kendisi gibi tatile gelmiş gerçek bir insan mı olduğunu ayırt edememektedir. Burada insanların içerisinde olan asil ya da ahlâksız demeden tüm arzular gerçek olmaktadır.  Ancak bu dünyada yapay zeka o kadar gerçekci olarak üretilmiştir ki kendisini sorgulamaya başlayan kişinin insan mı yoksa robot mu olduğu izleyici tarafından kolay anlaşılamayacaktır.

DİZİDEN KARELER

 

Westworld
Oyunculuk9
Senaryo9.3
Görsellik8.7
Akıcılık8.8
9Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)
9.2

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.