Yabancı dizilerin yeri ülkemizde gittikçe değer kazanıyor. Yabancı dizi kanallarının ülkemize yatırım yapmaları ve yurdum insanımın da yabancı dizilere ilgi duymasıyla iyice artan bu yabancı dizi sevgisi, gün geçtikçe katlanarak büyüyor. İnsanların kafasındaki tek soru yabancı dizi önerileri kısmı oluyor, çünkü insanlar yüzlerce dizi arasından hangisinin iyi olduğuna karar veremiyor.

Yabancı Dizi Önerileri / Tavsiyeleri

Çok klişeleşmiş dizilerin biraz dışına çıkmak istediğimizden ilk sıralarda bu popüler dizileri göremeyebilirsiniz.

1) Narcos

Ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan bir Netflix dizisi olan Narcos dizisi, gerçekten çok kaliteli bir yapımdır. Geçtiğimiz günlerde 3. sezonuna başlayan Narcos dizisi beğenileri iyice üstüne toplamıştı. Hatta yapımcısı geçtiğimiz haftalarda 4. sezon için mekan arayışındayken ne yazık ki öldürülmüştü.

2) Sherlock

Sherlock Holmes’in maceralarını anlatan bir mini dizi olan Sherlock dizisi, dedektiflik dizisi sevenler için mükemmel bir tercih. Sherlock konusu ve Sherlock oyuncuları makalelerimize göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

3) House of Cards

Siyaset sevenler için mükemmelin de ötesinde bir tercih olan House of Cards dizisi, Netflix’in başarılı yapımlarından bir tanesi. Amerika’da bir siyasetçinin nasıl yükseldiğini anlatan dizi hakkında daha fazla bilgi almak için House of Cards konusu ve House of Cards oyuncuları makalelerimize göz atabilirsiniz.

4) Lost

Klasik bir adaya uçak düşme hikayesiyle başlayan ancak ilerleyen zamanlarda konusu paralel evrene kadar giden bir dizi olan Lost dizisi, 6 sezonluk dev bir yapım. 2004 yılında yayın hayatına başlayan eski bir dizi olan Lost dizisi, finaliyle birçok kişiyi hüzne boğarak yayın hayatını sonlandırmıştır. Macera dizisi arayanlar için güzel bir tercih. makalemize göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

5) Game of Thrones

Ve elbette ki Game of Thrones, Türkçesiyle Taht oyunları olan Game of Thrones konusu çok geniş kapsamlı bir konu ancak çok çok basitçe özetlemek gerekirse tahtı kapmak için türlü türlü entrikalarla dolu bir dizi diyebiliriz. Ejderhalar gibi fantastik ögeler de mevcut dizide elbette.

6) Riverdale

The CW’nin gençlik dizisi olan Riverdale konusu da sakin bir kasabadaki birden gizemli bir şekilde patlak veren olayları, ve bu olayları da genç bir grubun araştırmasını anlatıyor. Oldukça güzel, seyir keyfi yüksek bir dizi olan Riverdale dizisini izlemenizi tavsiye ederiz.

7) The Leftovers

Dünya, tıpkı şuan olduğu gibi aynı… Ama bir patlama düşünün ki birdenbire dünya nüfusunun %2’si ortadan kayboluyor, birdenbire. Ne bir patlama, ne bir ses, ne bir olay, birdenbire kayıp oluyorlar yaşam devam ederken, sanki başka bir yere ışınlanmış gibi. İşte The Leftovers konusu bu, birdenbire meydana gelen olay sonucu Dünya nüfusunun %2’sinin kaybolması sonucu diğer kişilerin tepkileri, merakları, arayışları.

8) Mr.Robot

Çok klasik olacak ama evet, bilgisayara, hack tarzı işlemlere ilginiz varsa zaten çok duydunuz ve gördünüz. Mr.Robot konusu, paranoyak hacker Elliot’un yaşamını ve FSociety adlı grubun onu bulmasını anlatıyor, kısaca dizi öyle başlıyor.

9) Breaking Bad

Klasik, ama izlenmeye değer. Öncelikle şunu söyleyelim, vay efendim her bölüm silahlar patlasın, kurşunlar havada uçuşsun, aksiyonun dibine vurayım beklentisinde biriyseniz bu diziyi izlemeyin. Çünkü bu diziyi drama dizisi olduğunu bilmeyip öyle izleyenler yüzünden sürekli kötü bir şekilde eleştiriyorlar. Dramanın dibine vuran Breaking Bad konusu, kanserden öleceğini anlayan bir kimya öğretmeninin meth işine girişini ve hayatının değişmesini anlatıyor bizlere.

10) Shameless Konusu

Bir aile, sarhoş bir baba, evlatlarını ve eşini terk etmiş bir anne, birbirlerini kollamak zorunda olan kardeşler, Shameless konusu başlarda klişe gibi görünse de devamında gelişen olaylarda bu ailenin birbirine nasıl kenetlendiğini, nasıl zor zamanlardan geçip hayatlarına devam ettiklerini göreceksiniz.

Evet, sizlere 10 adet yabancı dizi önerisi sunduk. Bizim bazı dizilerimiz gibi klişe konulara sahip değil öyle değil mi ? Örneğin bizim Türk korku filmleri de çok klişe konulara sahip, hep ya bir büyü yapılır ya da birilerine musallat olunur. Her neyse lafı fazla gevelemeden makalemizi bitiriyor ve hepinize iyi günler diliyoruz.