Yedinci Hayat (Seven Sisters) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Tommy Wirkola

Senaryo: Max Botkin, Kerry Williamson

Oyuncular: Noomi Rapace, Glenn Close, Willem Dafoe, Robert Wagner, Marwan Kenzari

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim

Ülke: ABD, Fransa, İngiltere, Belçika

Süre: 123 Dakika

IMDB: 6.9

Vizyon Tarihi: 1 Eylül 2017 (Türkiye)

TANITIM

İngiltere’de ve Avrupa dışında “Pazartesiye Ne Oldu” ismiyle vizyona giren Yedinci Hayat, ABD, Fransa, İngiltere ve Belçika 2017 ortak yapımı bilimkurgu, gerilim filmidir. Dağıtım hakları ünlü Netflix tarafından satın alınan filmde başrollerde Noomi Rapace, Willem Dafoe ve Glenn Close’un oynarken, filminin yönetmen koltuğunda  Tommy Wirkola yer alıryor. Filmin senaryosunu ise Max Botkin ve Kerry Williamson kaleme aldı.

Yedinci Hayat Filminin Konusu

Uzak bir gelecekte, aşırı nüfus artışı ve kıtlık sebebiyle tüm hükümetler ortaklaşa zorunlu “Tek Çocuk Politikası” yürüterek ailelerin sadece bir çocuğa sahip olmasına müsaade etmektedirler. Nicolette Cayman (Glenn Close) tarafından yönetilen Çocuk Dağıtım Bürosu bu politikayı acımasızca yürütmektedir.

Terrence Settman (Willem Dafoe),  yediz olarak dünyaya gelen kız torunlarını hükümetin bu zalim uygulamasından kaçırarak büyütmeye karar verir. Çocukların her birine haftanın bir gününün ismini veren dede, her gün bir tanesinin evden çıkmasına ve sosyal hayata karışmasına müsaade eder. Böylece hükümet sisteminde kayıtlı tek bir kimlik altında yediz kız kardeş yedi farklı hayat yaşamaktadır. Ancak bir pazartesi günü kız kardeşlerden Pazartesi eve dönmez ve filmin gerilim dolu aksiyon sahneleri izleyicilerle buluşmaya başlar.

FİLMDEN KARELER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.