Dağ 2 filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: Alper Çağlar

Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Serezli

Tür: Macera , Dram

IMDB: –

Vizyon Tarihi: 4 Kasım 2016 (Türkiye)

Dağ 2 Film Özeti

2016 Yılının en iyi projelerinden Dağ 2 vizyona girmek için hazırlanıyor. Önceki serisini ele almamız gerekirse Türkiye genelinde büyük beğeniye ve hayran kitlesine ulaştığından ötürü ikinci serinin de beklendiğini söylemek doğrudur. Ay yapımın üstlendiği Ezel filminde Ramiz Dayı rolünün gençlik kısmını üstlenen Ufuk Bayraktar sahneleri süsleyecek. Pavyon görüntülerinde genç yaşta kötü aleme dalan kişi yine sert karakterini ortaya koyacaktır. Kendisi Ezel projesinde üstlendiği rolü başarıyla bitirmiş aynı zamanda sosyal medyadaki takipçileri artmıştır. Devrimiz tamamen nete bağlı olduğundan en güncel filmleri bile sitelerden bulmak durumunda kalıyoruz. Kötü benzetme olsa da içerik Türk dizilerinden Şefkat Tepe isimli filme benzemektedir.

Dağ 2 Film eleştirisi

Karşılaşacağımız sahnelerde sürekli çatışma ve terörle mücadele olacağından büyük keyif alacağınızı biliyorum. Vatani duyguları açığa çıkaracak olan yapıtı seyretmenizi içtenlikle tavsiye ediyorum. Öncelikle oyuncuların geçmişinden bahsetmek istiyorum. Söylediğim gibi TRT gibi devlet kanallarında anlatılan terör mücadelesini konu alacağından kaygımız yok. Sanatçılar 2010 yıllarında çalıştıkları konum, pozisyonları aynıdır.

Dağ 2 Film özeti

Kendi üstün yapıtlarını ortaya koymalarında herhangi kötü tahminlerin bulunmayacağından da eminim. Konuları biraz size anlatmak istiyorum. Dağlarda çatışma sırasında örgütün peşinde olan baş komutanlar kendi birliğini ve güvenliğini sıkılaştırıp Irak’ta kelle başlarından bayan kod adlı örgüt üyesini almaları için yola çıkarlar fakat Türkiye hükumetinin desteği yoktur çünkü gizli operasyondur. Tek başlarına çözmek zorunda kaldıklarından dolayı ellerinden sadece kendilerini kurtarmak gelir.

Dağ 2 Fragman

Dağ 2 Film Konusu

Tanklarla sadece 11 kişilik birliğin üzerine gelen kötü insanlar bazılarının gözünü korkutur. Tehdit olarak gözüktüğünden dolayı herkes paniğe kapılır. Onların tankları varsa bizimde uzaktan nişancı arkadaşımız var. İnsanın kendine güveni olduğunda başaramayacağı şey olmadığını burada anlatmaktadır. O yüzden iman, vatan, birlik ve beraberlik ögelerini kalplerinde tuttuklarından korkuları yoktur. Kategori olarak dram, macera kısmında görünse de aksiyonun olduğunu da belirtmemizde fayda vardır. Fetih 1453’ten sonra ülkemizde en iyi projeler arasına gireceğini görebiliriz. Asker projeleri her daim sevilmiştir. Yanı sıra devletin de desteğini almıştır. Ay yapımın oyuncu kalitesini göreceğiz. Şimdiden gelen yorumlarda ise sabırsızlık cümlelerinin de barındırıldığını da dile getirmek istiyorum. Dağ 2 izle adlı projenin hakkettiği gösterimi alması dileğiyle.

Yazar Hakkında

Sinema Eleştirmeni

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.