Parçalanmış (Split) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, vizyon tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Oyuncular: James McAvoy , Anya Taylor-Joy , Haley Lu Richardson , Jessica Sula , Betty Buckley

Tür: Gerilim

IMDB:

Vizyon Tarihi: 17 Şubat 2017 (Türkiye)

 

Parçalanmış (Split) Filmi Özeti

Merhaba değerli okuyucularımız, bu yazımızda adı geçen Split projesi hakkında sizlere bilgi vermek üzere yazmaya başlıyorum. 2000 yıllarından bu yana Ziyaret ve İşaretler filminin yapımcılığını ve senaryosunu üstlenen üstadlar bu projede kendi performanslarını birleştirerek 2017 yılına damgasını vuracak görüntülerle karşımıza çıkması bekleniyor. Sıradan herhangi gün içerisinde üç kız kardeş arabaya binip babalarını beklemektedir. O sırada başkası gelip şoför koltuğuna oturur ve tek kelime etmeden sürmeye devam eder. Aralarında arkada oturan iki kardeş sadece tepki verirken muavin koltuğundaki kızın tepkisi neredeyse yoktur. Sadece bakakalmıştır.

Arabadan indiklerinden sonra yer altındaki su borularının olduğu bölüme gelirler ve en arkadaki odaya kapatılmak üzere uzun süre boyunca kimse onların yanına gelmez. Nihayet arabayı süren adam ortaya çıkmıştır ve ismi Hedwig’tir. Gelin sizinle projenin en tuhaf olan karakteri tanıyalım. Hedwig kimdir? Sorusuna cevap verecek olursak bedeninde 23 kimlik barındıran insan mı desek, başka sıfatları mı kullansak bilemiyorum. Kimi zaman garson, dokuz yaşındaki çocuk; bazen de en olgun insan olarak konuşmalarına yansıtır. Korkunç bakışları ve donuk yüz ifadesiyle seyredenleri ürpertici sahneler bekliyor.

Orada bulunmalarının tek amacını bilen kız sadece susar ve çevresindekilere hiçbir şey söylememektedir. Fragmanın son sahnelerinde doğru yönelirsek diğerlerinin öldüğünü ve bayanın Hedwig’ten kaçtığını görmemiz mümkündür. Fakat başarılı olacak mıdır orasından tam emin olamıyoruz. Biraz da diğer konulara değinelim..

Parçalanmış (Split) Filmi Konusu

Altıncı hissin ne kadar kuvvetli olacağını ve ne yönde ileri düzeyde başarılar kayıt edeceğini amaçlayan bu proje 2017 yılında gösterime girecektir. 23 ayrı kimliğe bürünebilen ve insanların her an neler yapabileceğini sezebilen insanın da karakterler arasında bulunması bizleri hayli şaşırtmaktadır. Filmin korku kategorisinde değil de gerilimde bulunmasının tek sebebi ise grafikten kaynaklanıyor. İnsanın dehası ve zekasını konu alması aynı anda bilim kurgu bölümünde bulunmaması da ayrı güzelliklerden biridir. En azından vasat değil de farklılık yaşatacağından eminim.

FİLMDEN KARELER

Parçalanmış (Split) Filmi Parçalanmış (Split) Filmi Parçalanmış (Split) Filmi Parçalanmış (Split) Filmi Parçalanmış (Split) Filmi

Yazar Hakkında

Sinema Eleştirmeni

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.