Terminatör 2: Mahşer Günü (Terminator 2: Judgment Day) filminin konusu, özeti, fragmanı, yorumları, gösterim tarihi ve oyuncu kadrosu hakkındaki tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

FRAGMAN

FİLM DETAY

Yönetmen: James Cameron

Senaryo: James Cameron, William Wisher Jr

Oyuncular: Arnold Schwarzenegger, Robert Patrick, Linda Hamilton, Edward Furlong, Dean Norris

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim

Ülke: ABD, Fransa

Süre: 137 Dakika

IMDB: 8.5

Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017 (Türkiye)

TANITIM

Unutulmaz Terminatör serisinin ikinci bölümü olan Mahşer Günü, ilk olarak 1 Temmuz 1991 tarihinde gösterime girdi. 4 dalda Oscar ödülü kazanan muhteşem filmin 25. Yılı Anısına dijital olarak tekrar şekillendirilen 3D versiyonu, “DGM Entertainment” ve “Studiocanal” tarafından hazırlanarak Şubat ayında Berlin Film Festivalinde hayranlarının karşısına tekrar çıkarıldı. Fanatik hayranları tarafından merakla beklenen Terminatör 2: Mahşer Günü 3D, 25 Ağustos tarihinde tüm dünya ile birlikte ülkemizde de gösterime girecek.

Terminatör 2: Mahşer Günü Filminin Konusu

Makinelerin istilasına karşı direnişin lideri olan John Connor’ın (Michael Edwards) yok edilmesi gerekmektedir. Ancak bunu başaramayan Synet robotları son çare olarak geçmişe dönerek John’ın çocukken ortadan kaldırarak sorunu çözmeyi hedeflerler. Bu amaçla T-1000 (Robert Patrick) isimli savaşçı,  geçmişe gönderip küçük John’u(Edward Furlong) bularak imha etmesi için programlanır. Ancak John Connor da bu eyleme karşı çocukluk halini koruyabilmek için T-800’ü (Arnold Schwarzenegger) geçmişe göndererek Sarah (Linda Hamilton) ve John Connor’ı bulması ve ne pahasına olursa olsun onları hayatta tutması için oyuna sokar. Çevrildiği dönem için mükemmel görsel efektlere sahip film şimdi de 3D versiyonu ile karşımıza çıkıyor.

FİLMDEN KARELER

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.